Proces regeneracji turbosprężarki

Jak wiadomo główną specjalizacją naszej firmy jest fachowa regeneracja turbosprężarek. Jest to złożony proces, w wyniku którego turbina odzyskuje swoją dawną sprawność i działa jak nowy element tego typu. W naszej pracy korzystamy z umiejętności i doświadczenia wykwalifikowanych pracowników obsługujących najwyższej jakości wyposażenie diagnostyczne, naprawcze i testowe.

Proces regeneracji turbosprężarki obejmuje poniższe etapy:

1. Demontaż turbosprężarki

Podstawową czynnością jest demontaż urządzenia na czynniki pierwsze. Tylko w ten sposób można uzyskać dostęp do wszystkich elementów składowych oraz możliwa jest ocena ich stanu, a także wymiana komponentów, które nie nadają się do dalszego użytku. Oczywiście proces demontażu jest bardzo dokładny i wykonywany z uwagą, tak aby nie uszkodzić sprawnych elementów.

2. Mycie, czyszczenie i piaskowanie

Po rozebraniu sprzętu na części pierwsze, trafiają one do myjki wysokociśnieniowej ze specjalnym odczynnikiem zapewniającym dokładne czyszczenie. Następnie są one umieszczone w piaskarce, gdzie dokonywane jest kryształkowanie przy pomocy małych kulek szklanych. Jeśli chodzi o kolektor turbiny to jest on umieszczany w innej piaskarce. Obudowa łożysk po umyciu trafia do myjki ultradźwiękowej, a następnie ponownie do wysokociśnieniowej z odczynnikiem.

3. Weryfikacja oraz wymiana komponentów

Po umyciu konieczne jest ich zweryfikowanie pod względem stanu technicznego i przydatności do dalszego użytkowania. Uszkodzone elementy zostają wymienione na komponenty najwyższej jakości pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Dzięki temu można mieć pewność, że po regeneracji, turbosprężarka będzie się zachowywała w sposób niezawodny i zapewni odpowiedni poziom dynamiki.

4. Wyważanie i montaż urządzenia

Gdy wszystkie elementy zostaną wymienione i sprawdzone, przechodzimy do dwustronnego wyważania wałka oraz koła kompresji. Następnie składamy środek turbiny, który zostaje doważony i przy okazji zostaje sprawdzona szczelność, wibracje, wyważenie i wiele innych istotnych parametrów. Na koniec można przystąpić do składania całej turbiny.

5. Testowanie urządzenia i końcowy raport

Po złożeniu sprzętu wykonywany jest ostatni test sprawdzający zawory turbiny ciśnieniowej oraz podciśnieniowej, a także sterowniki elektroniczne. Po przeprowadzeniu testów oraz wszelkich niezbędnych regulacji i kalibracji generujemy raport potwierdzający wszystkie parametry turbosprężarki. Dzięki temu klient ma pewność, że trafia do niego zregenerowane wyposażenie, które działa tak samo jak nowe.

Warto pamiętać, że oprócz powyższej standardowej regeneracji, oferujemy wykonywanie bardziej skomplikowanych napraw. Przebieg takiej naprawy jest uzależniony od rodzaju awarii.

Ustawienia cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies m.in. w celu poprawienia jej dostępności, personalizacji, obsługi kont użytkowników czy aby zbierać dane, dotyczące ruchu na stronie. Klikając "Zgadzam się" potwierdzasz, że Twoja przeglądarka jest ustawiona według Twoich preferencji.

Polityka prywatności
Nie zgadzam się